تحلیل سئو سایت
محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۱۰/۰۶

تحلیل سئو سایت زومیت، را با این جمله شروع می کنیم که خواستن، توانستن است و اگر در مسیر هدف تان استوار و متعهد باشید به خواسته تان خواهید رسید. این جمله سایت زومیت به تحقق رسانده است. این وب سایت توانسته است با استفاده و داشتن یک تیم تخصصی سئو کار حرفه ای و صرف زمان، رقبای خود را در زمینه فناوری و تکنولوژی را کنار بزند و فعالیت خود را به چند بخش مختلف مانند: کجارو، زومجی، جواب ۲۴ و زول گسترش بدهد. 

زومیت یکی از تاپ ترین مجله های اینترنتی و آنلاین در زمینه فناوری اطلاعات و تکنولوژی است. فعالیت های این وب سایت در زمینه تولید اخبار و اطلاع رسانی است که علاوه بر آن، محصولات الکتریکی را نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد.

سایت زومیت با دو کلمه کلیدی “واتساپ وب” و “زومیت” در رتبه های اول و دوم گوگل قرار دارد.

آنالیز سئو وبسایت سایت زومیت مانند روال گذشته از صفحه اصلی آن شروع می کنیم.

 • در تگ Title آن ۴۹ کاراکتر است که به نسبت رقم بهینه آن یعنی ۶۵ کاراکتر، تقریبا مناسب و و خوب می باشد. امکان ادامه دادن آن تا ۵۰ کاراکتر نیز وجود داشت.
 • سایت فناوری اطلاعات و تکنولوژی زومیت از تگ توضیحات یا Description با طول ۱۳۹ نویسه برخوردار می باشد. رقم بهینه و طبق اصول آن بین ۷۰ تا ۱۶۰ کاراکتر است. با توجه به این رقم، در حال حاضر از توضیحات مناسب برخوردار می باشد. ولی باز هم می شد تا ۱۵۰ کاراکتر آن را گسترش داد. در توضیح باید بگوییم که تگ توضیحات یکی از آیتم های مهم و تاثیرگزار در سئو و بهینه سازی سایت می باشد. به این دلیل که کاربران با خواندن آن می توانند مضمون کلی سایت شما را متوجه بشوند و بر اساس آنچه که موردنیاز و خواسته شان است، لینک شما را انتخاب کنند.

آنالیز و تحلیل سایت زومیت,تحلیل سئو سایت,تحلیل سئو سایت زومیت

 • با تحلیل سئو در قسمت تگ های Heading مشخص گردید که فاقد تگ فوق العاده مهم H1 است. در مورد سایر تگ ها به ترتیب در تصویر زیر مشاهده می کنید. از عناوین برای بهتر نمودن خوانایی مطالب استفاده می شود. که بر سئو نیز تاثیر مثبت ویژه ای دارد.
 • تحلیل و آنالیز سایت زومیت,سئو سایت,آنالیز و تحلیل سایت زومیت
 • طراحان وب سایت زومیت، قابلیت ریسپانسو را در هنگام دیزاین مدنظر داشته اند. وضعیت Mobile rendering خوبی دارد به این معنی که نمایش بخش های مختلف سایت در موبایل، دارای وضعیت مطلوبی است.  داشتن این ویژگی تجربه کاربری سایت را افزایش می دهد.

تحلیل سئو سایت,تحلیل سئو سایت زومیت,تحلیل و آنالیز سایت زومیت

 • با فایل robots.txt یک سری محدودیت ها و دسترسی ها برای ربات های گوگل اعمال می کنیم و در ابتدا ربات گوگل این فایل را واکاوی می کند تا از قوانین وب سایت شما مطلع گردد. خوشبختانه سئو کاران سایت زومیت این فایل را به خوبی پیاده سازی نموده اند.
 • خوشبخانه دارای فایل sitemap یا همان نقشه سایت نیز می باشد.
 • سایت زومیت همچنین دارای صفحه مختص به خطای ۴۰۴ می باشد. داشتن آن یک قابلیت مثبت به حساب می آید. به این دلیل که کاربرانی را که از طریق لینک اشتباهی به صفحه ای منتقل شده اند را از دست نمی دهیم و از خارج شدن کاربران از سایت به نحوی جلوگیری می کنیم.

سئو سایت,آنالیز و تحلیل سایت زومیت,تحلیل سئو سایت

 • آدرس دهی صفحات آن به خوبی و با زبان انگلیسی اعمال شده است. در هنگام پروسه بک لینک سازی و ارجاع به لینک های مختلف این انگلیسی بودن آدرس ها بسیار مفید و کاربردی می باشند و از ایجاد خطاهای احتمالی جلوگیری می کنند. همچنین برای ربات های گوگل نیز مسیریابی صفحات سایت خیلی راحت و بی دردسر می شود.

تحلیل سئو سایت زومیت,تحلیل و آنالیز سایت زومیت,سئو سایت

آنالیز و تحلیل سایت زومیت,تحلیل سئو سایت,تحلیل سئو سایت زومیت

 • با تحلیل های بیشتر مشخص گردید که متاسفانه سیستم AMP نیز برای آن در نظر گرفته نشده است. در توضیح این قابلیت باید بگوییم که، این طراحی به جهت حذف کدهای سنگین و تقریبا اسپم می باشد؛ تا با حذف آنها سرعت بارگیری صفحات وب سایت افزایش یابد.

تحلیل و آنالیز سایت زومیت,سئو سایت,آنالیز و تحلیل سایت زومیت

 • در صفحه اصلی این سایت تعداد ۶۸ تصویر موجود می باشد که از این تعداد ۵ عدد از آنها فاقد تگ مهم alt می باشد. استفاده از عبارت کلیدی در این تگ مثل یک کلید برای رسیدن به موضوع مورد جستجو است.
 • در این قسمت به دلیل اینکه این سایت در حال بروزرسانی و انتقال و تغییر الگوریتم های خود به Light House  می باشد. خیلی دقیق در حال حاضر نمی توانیم نتیجه کلی را بگوییم. باید منتظر باشیم تا تغییرات و استراتژی جدید خود را تثبیت کند.

تحلیل سئو سایت,تحلیل سئو سایت زومیت,تحلیل و آنالیز سایت زومیت

 • پروتکل ssl که باعث ایجاد یک ارتباط امن بین کاربران و سرور می باشد نیز اعمال شده است.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *