محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۹/۲۵

ابزار Yoast در واقع افزونه ای است که در نرم افزار وردپرس به کار برده می شود. با استفاده از این افزونه کاربردی شما می توانید به مدیریت تولید محتوا در پروژه ها و وب سایت های خودتان بپردازید. استفاده از ابزار یوست به تنهایی بدون به کار بردن استراتژی تولید محتوا و یا تشکیل تیم تولید محتوا هیچ تاثیری بر روی سئو سایت و افزایش رتبه شما در گوگل ندارد.

این نکته را هیچ گاه فراموش نکنید برای اینکه به یک رنک یا رتبه خوب و آنچه که مدنظرتان است در صفحات جستجو گوگل برسید؛ باید حتما یک استراتژی محتوا برای پروژه تان بسازید و تدوین کنید. تا براساس آن پیش بروید.

استفاه از این Yoast هیچ گاه جای سئو و اصول سئو را نمی گیرد. شما باید حتما به عنوان کارشناس سئو بتوانید با این ابزارها کار کنید. این خودش تنها یک مهارت است. اما هیچ وقت همانطور که گفتیم جای سئو را نمی گیرد.

با یادگیری آموزش سئو، همه ابزارها برای شما کار می کنند. شما هستید که باید قوانین و اصول بهینه سازی را رعایت و اعمال کنید. همه چیز دست شماست نه این ابزار ساده. با این همه تفاسیر هستند افرادی که بر این باور می باشند که با استفاده از افزونه یوست می توانند به رنک خوبی در گوگل برسند. 

در ویدیو می بینید که این تصور اشتباه می باشد. پس مثل همیشه با وبین سئو همراه باشید تا این باور غلط را تصحیح کنیم.

متن ویدیو سئو بدون Yoast

سلام امروز آمدم در مورد سئو، وردپرس و cms اختصاصی صحبت کنم.

این ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند و حتما کسی که سئو می داند، قطعا وردپرس نمی داند. این ها از هم دیگر تفکیک کنید و به دنبال این نباشید که افزونه ای نصب کنید که سئویتان بترکد و بمب به نتیجه های وحشتناک برسید.

مساله ای که می خواهم اینجا بگویم خیلی جالب است. خیلی از دوستان دچار این اشتباه می شوند. بارها، بارها و بارها در تماس های تلفنی، مشاوره ها، دایرکت، کامنت های سایت، سوالات Application پرسیده شده که من افزونه یوست را نصب کردم ولی هنوز رنک نگرفته ام. حتی در ۱۰۰ تا نتیجه اول هم نیستم.

چرا باید در صد تا نتیجه اول باشی وقتی که تو داری از یک ابزار استفاده می کنی.

یوست و یا هر ابزار دیگه، به شما کمک می کند که؛ Title , Description را بنویسید و گاها از تگ کنونیکال استفاده کنید. ولی اینکار تضمین نمی کند که شما با نصب این افزونه، مثلا در عبارت کلیدی مدنظرتون بیاید بالا، اتفاق خاصی نمی افتد.

شما با داشتن آچار که مکانیک نمی شوید. شما با داشتن پیچ گوشتی که برقکار و یا با داشتن یک سیم چین که متخصص نمی شوید. شما با داشتن آن ابزار و اصول استفاده از آن ابزار تبدیل به یک متخصص در آن حوزه می شوید.

یوست یک ابزار است که شما باید یاد بگیرید که چه جوری باید از آن استفاده کنید و آن اصولی را که بلد هستید را بر روی آن پیاده سازی کنید. اما می خواهم مثالی بزنم که خیلی به آن دقت کنید.

زمانی که من بلدم که یک حرفه ای را انجام بدهم. دارم مثال های مختلفی را می زنم. خیلی دقت کنید. وقتی که من بلدم تولید محتوا کنم، پلت فرم یا بستری که در آن تولید محتوا می کنم اصلا تفاوتی ندارد. من یک تولید کننده محتوا هستم.

فرقی نمی کند که کجا دارم تولید محتوا را انجام می دهم. من وقتی که بخواهم ویدیو را تولید کنم؛ باید سناریو آن ویدیو را بنویسم. وقتی که می خواهم آن عکس یا متن گرافیکی و یا آن عکس نوشته را تولید کنم. باید بتونم خوب بنویسم. همه این ها درون مایه اش یک چیز است و آن مهارتی است که شما کسب کرده اید.

وقتی که شما می خواهید یک تلویزیون را تعمیر کنید. آن تعمیر تلویزیون یکسری اصول دارد. پنل های مختلفی دارند. کنترل هایشان اکثرا از یک سیستم دارند استفاده می کنند. شما می توانید تلویزیون های مختلفی را تعمیر کنید.

سئو هم به همین شکل است. وقتی که شما می توانید سئو را انجام بدهید. می گوید که به یک cms یک پلت فرم، به هیچ چیزی وابسته نیستید. می توانید با انواع تکنولوژی ها، مثلا ANGULAR, REACT, WORDPRESS به همه این ها می توانید مسلط باشید. با همه آن تیم های فنی ارتباط بگیرید.

پس سعی کنید سئو را از وردپرس جدا کنید. و این مساله را فراموش نکنید که سئو یک مهارت است و شما باید با ابزارهای مختلف آن را پیاده سازی کنید.

امیدوارم که این ویدیو به دردتان خورده باشد. این مساله خیلی مهم در ذهنتان جا بیافتد. و دیگه از این نوع سوالات نداشته باشید که من Yoast را نصب کردم و سئو من در آن هیچ اتفاقی نیافتاده است.

موفق و پیروز باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *