محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۸/۲۰

ایمیل مارکتینگ، را می توان از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش ها برای برقراری ارتباط و تبلیغات دانست. ایمیل موثرترین ابزار برای ایجاد و بهبود روابط کاری و تبلیغاتی است که بسیار موثر می باشد. از این رو صندوق هرزنامه های ایمیل تان یا همان spam پر از ایمیل های گوناگون تبلیغاتی می باشد. امروزه بسیاری از شرکت های معتبر سعی بر این دارند که از این پتانسیل، به صورت هدفمند استفاده نمایند و با مخاطبان خود تعامل داشته باشند و نرخ تبدیل خودشان را بیشتر کنند.

بسیاری از افراد بر این باور می باشند که تبلیغات نیاز به یک هزینه هنگفت دارد ولی لزوما اینطور نمی باشد؛ شما می توانید با استفاده از ابزارهای ایمیل مارکتینگ، محتوای جذاب و ناب، پیشنهادات و آفرهای ویژه، مشتریان زیادی را جذب کنید. در ادامه به صورت کلی و جامع درباره این بستر تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد.

ابزارهای ایمیل مارکتینگ,ایمیل مارکتینگ,ایمیل مارکتینگ آموزش

کاربرد ایمیل مارکتینگ چیست؟

هدف اصلی ما از ساخت ایمیل مارکتینگ، تنها ارسال یکسری پیام های ثابت و مشخص نمی باشد؛ بلکه ما می خواهیم که یک ارتباط عمیق و موثر را با مخاطب ایجاد کنیم و یا آن را تقویت کنیم.

به بیان ساده تر: سعی می کنیم مشتری های جدید به دست بیاوریم و مشتریان فعلی را نیز حفظ کنیم و آنها را ترغیب به خرید یا دریافت خدمات نماییم.

مثال های زیر برای درک بهتر چگونگی کاربرد ایمیل مارکتینگ می تواند به شما کمک کند:

  1. ارسال پیش فاکتور و یا فاکتور خرید
  2. ارسال خبرنامه یا مقالات جدید
  3. ارسال پرسشنامه بعد از خرید و دریافت نظر
  4. ارسال پیام تبریک در اعیاد و روز تولد مشتری
  5. فرستان ایمیل اطلاع رسانی تخفیفات و آف های ویژه

دسته بندی ایمیل ها

به صورت کلی دو نوع پیام یا email می فرستیم: ۱- تبلیغاتی (مارکتینگ) ۲- تراکنشی و یا معاملاتی.

در تعریف دسته اول، می توان خبرنامه را به عنوان بهترین نمونه ایمیل مارکتینگ نام برد. با استفاده از خبرنامه ها محتوای جدید سایت، مقالات، محصولات جدید و… را اعلام می کنیم.

در خصوص انواع ایمیل های معاملاتی نیز باید گفت که این گروه به صورت خودکار ارسال می شوند. مانند: فاکتور خرید، یادآوری رمز عبور، جواب پشتیبانی و…

مزایای ایمیل مارکتینگ

  • بازگشت سرمایه در کوتاه ترین زمان

دغدغه هزینه کردن برای تبلیغات همواره برای مدیران و کسب و کارها بوده است. آن ها همیشه به دنبال روشی هستند تا هر چه سریعتر بازگشت سرمایه داشته باشند. مدیران می خواهند هر چه سریعتر نتیجه را ببینند و شاهد سود دهی باشند. یکی از مزیت های مهم این روش بازاریابی این می باشد که اگر به صورت کاملا اصولی طراحی و اجرا شود بسیار کارآمد و مقرون به صرفه می باشد.

  • تحلیل و آنالیز مشتریان

از بهترین ابزارها برای تحلیل رفتار خریداران و مشتریان می باشد. شما می توانید آمار بازدید آنها از صفحات و اینکه کدام پیام و یا مطلب برای شان جذابیت داشته را مشاهده کنید. و در نهایت روی کدام لینک ها کلیک و آمار CTَA را بدست بیاورید.

  • انعطاف پذیری در محتوا

هر نوع محتوا شامل: متن، ویدیو، تصویر را می توانید برای مخاطبان تان بفرستید. با ارسال محتوای جذاب می توان آنها را درگیر نمود که باعث افزایش آمار کلیک می شود. در واقع مشتریان را وادار به انجام کاری می کنید که مدنظر شماست.

  • سادگی در استفاده و شروع آسان

هر شخصی می تواند با حداقل آموزش سئو و بازاریابی اینترنتی، استارت یک بازاریابی از طریق ایمیل را بزند. برای شروع نیاز به یک تیم حرفه ای و بستری مجهز نمی باشد. تنها می توان با یک قالب آماده که شامل متن، عکس و ویدیو است؛ کار را به جلو برد.

در اینجا سرویس دهنده های ایمیل Drag & Drop، محیط و بستر کاری را برای افراد مبتدی بسیار ساده و راحت کرده اند.

  • سریع و مقرون به صرفه

بازاریابی ایمیلی به نسبت سایر روشهای تبلیغاتی، روشی ارزان و سریع می باشد. که در کمترین و ساده ترین حالت ممکن، تنها شما لازم است که نرم افزار ایمیل مارکتینگ یا همان سرویس ارسال را بخرید که میزان ترافیک آن هم بستگی به میزان مصرف و ارسال شما دارد.

در بروزرسانی های بعدی در مورد استراتژی های کاربردی ارسال انبوه ایمیل صحبت خواهیم نمود؛ پس با ما همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ ایرانی,ایمیل مارکتینگ چگونه است,ایمیل مارکتینگ چیست

متن ویدیو کد ملی بابابزرگ

کوتاه کردن مراحل خرید چیزی که باعث می شود فروش مان افزایش پیدا کند.

یکی از مراحل مهم برای افزایش فروش رسیدگی به سبد های خرید رها شده است. سبدهای خرید رها شده چی هست؟

یک سری از مشتریان وارد سایت مان می شوند و می خواهند خرید کنند اما ما اطلاعات زیادی ازشان می خواهیم و آنها خرید نمی کنند و می روند. چه اطلاعاتی ازشان می خواهید؟ والا ما دیده ایم که کدملی پدربزرگ را هم می گیرند.

یک صفحه خیلی طولانی را می گویند پرکن تا بتوانی یک خودکار بخری!

معلومه نمی خرم. دیجی کالا را می توانم با یک اسم فامیل و ایمیل خرید انجام بدهم. مراحل خرید را کوتاه کنید. وقتی که ایمیل مارکتینگ نمی کنید ایمیل را نگیرید به چه دردتان می خورد. با شماره تلفن کار کن. خیلی از مشتریان با شماره تلفن خیلی راحتتر هستند. این مسیر را طولانی می کند و مشتری خسته می شود.

مشتریان امروز ما، مشتریانی هستند که حوصله شان به شدت آمده است پایین. مشتریان امروز مشتریانی هستند که در اینستاگرام دارند ویدیوهای ۵ ثانیه ای می بینند ویدیوهای یک دقیقه ای می بینند. می خواهند به سرعت خریدشان را انجام بدهند.

اگر تجربه ای در زمینه کوتاه کردن مراحل خرید داری. در کامنت ها به من بگو تا با هم دیگه بحث کنیم و جور دیگه ای این مساله را پیش ببریم.

 

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *