محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

ویژگی های یک وب سایت خوب، بسیار زیاد می باشند که با رعایت اصولی آنها می توانید، دارای یک سایت با ارزش بالا در نزد گوگل به شوید. همانطور که می دانید فاکتور ها و ویژگی های مهمی در امر بهینه سازی سایت تاثیرگذار هستند؛ ما در این مقاله سعی بر این نموده ایم که به صورت خلاصه سه نکته مهم را توضیح بدهیم.

استانداردهای یک وب سایت خوب,مشخصات یک سایت معتبر,ویژگی های یک سایت معتبر

عدم استفاده از محتوای تکراری به عنوان اولین نکته

تولید محتوای جدید و یکتا برای هر موضوع یکی از ویژگی های یک سایت موفق است که؛ برای گوگل بسیار با اهمیت می باشد. گوگل به شدت مخالف فریبکاری کاربران می باشد. در صورتی که متوجه بشود یک سایت با تولید محتوای تکراری سعی بر فریب دادن او را دارد؛ سریعا آن سایت در بلک لیست قرار می گیرد و به اصطلاح پنالتی می شود. ربات های گوگل با مشاهده محتوای تکراری به شدت گیج و سردرگم می شوند و در نتیجه از اعتبار سایت شما به مرور زمان کاسته می گردد؛ پس اگر می خواهید که با دست خودتان، سایتتان را از بین ببرید حتما تولید محتوا تکراری را آغاز نمایید!!

با آموزش تولید محتوا می توانید مطمئن باشید که به صورت اصولی و بر اساس تمام قواعد سئو سایت، به تولید محتوا می پردازید.

نکته دوم: افزایش سرعت سایت

سرعت سایت مناسب و بالا، از مهمترین استانداردهای یک وب سایت خوب می باشد. اگر صفحات وب سایت شما با سرعت پایینی بارگذاری بشوند؛ به طوری که زمان حضور کاربران در سایت شما، به حداقل ثانیه ممکن برسد؛ در آن صورت است که گوگل متوجه نارضایتی بازدیدکنندگان سایتتان شده و از اعتبار و رنک شما می کاهد. همچنین این نکته را نیز بدانید که؛ سرعت لود سایتتان در پروسه ایندکس شدن صفحات نیز تاثیر گذار می باشد.


مواردی همچون: رعایت نکات مهم در طراحی سایت بهینه از ابتدای امر، فشرده سازی تصاویر، استفاده از host (هاست) مناسب، استفاده از cashe (کش)، قالب وب سایت ثابت و مناسب و نیز محافظت و ایمن سازی سایت؛ در افزایش سرعت سایت تاثیر گذار می باشند.

نکته سوم و آخرین نکته: استفاده مناسب و متعادل از عبارات کلیدی

از دیگر ویژگی های یک سایت معتبر این است که؛ در آن استفاده متعادل از عبارات کلیدی صورت می گیرد. یعنی، در هنگام تولید محتوا و سئو یک وب سایت، باید حواستان باشد که دچار کیورد استافینگ (keyword stuffing) نشوید. این موضوع به استفاده بیش از حد عبارات کلیدی و مهم در نوشتن متن سایت، اشاره دارد. چنانچه صفحه ای را با کلمات اصلی غیر ضروری پر کنید، نه تنها هیچ نفعی برای رتبه سایتتان ندارد؛ بلکه حتی از اعتبار و ارزش آن کاسته خواهد شد. به مرور زمان با عدم رفع این مشکل، جریمه می شوید و در نهایت ممکن است که از لیست نتایج گوگل حذف بشوید یا به اصطلاح پنالتی بگیرید. در تصویر زیر شما می توانید یک نمونه واضح از keyword stuffing را ببینید.

ویژگی های یک سایت موفق,یک وب سایت خوب,استانداردهای یک وب سایت خوب

متن ویدیو سه نکته مهم برای نابود کردن سایتتان

سه نکته خیلی مهم برای اینکه سایت تان را نابود کنید! با من باشید تا ببینیم چه جوری باید سایت مان را نابود کنیم.

  • استفاده از محتوای تکراری: تا می توانید از محتوای تکراری استفاده کنید. همین مساله باعث می شود که روند نابود کردن، تسریع پیدا کند.
  • سرعت پایین سایت: تا می توانید سرعت سایت تان را کند کنید؛ به حدی که کاربر را فراری بدهد.
  • نکته سوم و مهمترین نکته: استفاده از عبارات کلیدی به تعداد خیلی زیاد، آنقدر از عبارت کلیدی استفاده کنید که؛ کیورد استافینگ واقعا اتفاق بیفتد و اصلا محتوا مشخص نباشد؛ به طوری که انگار فقط عبارات کلیدی را در کنار هم استفاده کرده اید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *