محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
بازیافت محتوا باعث تولید محتوا های اثر بخش (در قسمت های بعد توضیح خواهم داد که چگونه محتوای های اثربخش تولید کنیم!) با زمان و هزینه بسیار کمی می شوند. یکی از راه های شگفت انگیز برای استفاده هر چه بهتر از محتوا بازیافت و بازآفرینی محتوا است.
در گوگل ترجمه (Google Translate) کلمه Recycle Bin  و Trash Bin هر دو به معنای سطل زباله ترجمه شده است ولی در واقعیت این دو بسیار متفاوت است.
بازآفرینی محتوا,بازسازی محتوا,بازنشر محتوا
کلمه Recycle Bin به معنای سطل بازیافت می باشد و در این مطلب می خواهیم از کلمه Recycle برای بازیافت محتوا استفاده کنیم.
براساس صحبت های nail patel کارشناس سئو می توانیم (Create Less Promote More) با تولید کمتر و نشر بیشتر کیفیت محتوا و کسب وکارمان را حفظ کنیم.
تولید محتوا مسئله مهم در ادامه بقای کسب و کار ها می باشد و اینکه تولید محتوا به تعداد زیاد مسئله ما نیست و تعداد محتوای زیاد مستلزم هزینه و زمان بسیار بیشتری است. کیفیت محتوا و تولید محتوای اثر بخش منظور این مطلب و سایت است.

بازیافت محتوا

۳ نکته اساسی بازیافت محتوا (Content Recycling) را برایتان توضیح دهم. فرض کنید شما با رعایت نکاتی که در آینده بهتان گفته خواهد شد مقاله ای را ترجمه و ویراستاری کردید و از این محتوا در سایت خود استفاده کردید و بازدید خوبی را گرفتید و تا اینکه کم کم بازدید آن مقاله در سایت کمتر و کمتر شده و در نهایت به جایی میرسد که تغییر چندانی نخواهد کرد، اینجا دقیقا جایی است که بازیافت محتوا به داد شما میرسد.
بازآفرینی محتوا روشی جدید برای تولید محتوا و راز تولید محتوای های اثر می باشد.

استفاده از خلاصه محتوا

استفاده دوباره از محتوا

تبدیل محتوا به محتوا

شما می توانید با کمی تغییر در سطح مقاله و با تغییر فرمت مقاله از همان محتوا، محتوای جدیدی را بازیافت کنید.حتما در بین مخاطبان سایت شما کسانی هستند که حس و حال خواندن مقاله و متن های طولانی را ندارند و شما با ساخت یک فایل صوتی یا همان podcast محتوای ارزشمند دیگری تولید کنید.
این ها راه های ساده ای هستند که شما را کمک می کنند تا محتواهای از جنس بازیافت شدنی داشته باشید. حتی می توانید هر از چند گاهی به وبلاگ خود سر بزنید و محتوا ها را بروز کنید.

۳ نکات بازآفرینی اطلاعات و محتوا

• تغییر سطح محتوا

• تغییر  فرمت محتوا

• تغییر نوع ارائه محتوا

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *