بروزرسانی محتوا
محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

بروزرسانی محتوا، یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش های سئو و بهینه سازی سایت می باشد. این کار چالش برانگیز است و البته کمی دشوار به نظر می رسد. به روز رسانی یا ویرایش محتوا در آموزش تولید محتوا. شما با مراجعه به پست های قدیمی و اصلاح و ویرایش آنها به گوگل می گویید که من برای کاربر و مخاطب خودم ارزش قائل هستم و می خواهم که همواره اطلاعات جدید و آپدیت شده ای را در اختیارش بگذارم.

در مباحث آموزش سئو بررسی و آپدیت مقالات قدیمی، اهمیت بالایی دارد. همچنین همانطور که گفتیم باعث افزایش رنک و اعتبار شما در نزد گوگل می شود.

در بخش آموزش ایده تولید محتوا، شما یاد می گیرید که، حتی اگر محتوای سایت تان فوق العاده باشد؛ باز هم نیاز دارید که مجدد آنها را یک نگاهی بیندازید و در صورت نیاز اصلاح و ویرایش کنید. شما ایده های متنی جالبی را یاد می گیرید که با آنها می توانید هم به تولید و هم به اصلاح بپردازید.

در ویدیو مشاهده می کنید و با مفهوم اصلی ویرایش و Update محتوا آشنا می شوید. یاد می گیرید که تنها حذف کردن بخشی از متن، ویرایش نیست و شامل بخش های متنوعی است. نکات مهمی در این ویدیو به شما گفته می شود پس حتما آن را ببینید.

متن ویدیو به روز رسانی محتوا

به روز رسانی محتوا برای اوج گرفتن در سئوی سایت

خوب به روز رسانی محتوا چیه؟ و خیلی از دوستان سوال می پرسند که به چیزی می گویند بروزرسانی محتوا. آیا من بیایم مثلا یک جمله ای را اضافه کنم می شود به روز رسانی! و یا عکسی بگذارم می شود به روزرسانی .

خودتان را گول نزنید. محتوایی را قبلا خوانید چه تغییری باید در آن ایجاد بشود تا به آن بگویید که به روز رسانی شده است. شما خودتان محتواهای زیادی را دیده اید؛ آیا آن محتوا را بیایند یک پاراگراف در انتهای اش اضافه کنند می گویید به روز رسانی شده است؟ یا نه یک دستی به سر و گوش آن محتوا کشیده شده است. یکسری جابه جایی ها و اصلاحات و حتی حذف. یکسری از محتواها حذف شده اند.

حتی در سئو می توانیم بگوییم که تایتل و دیسکریپشن آن تغییر کرده است. اما عبارت کلیدی اصلی اش هیچ تغییری نکرده است. و مفهوم آن صفحه، هنوز همان مفهوم است. ولی محتوای آن به روز رسانی شده است. به این می گویند به روز رسانی.

یک نکته خیلی مهم را من می خواهم به شما بگویم. آن نکته مهم چی هست؟ در زمان به روزرسانی محتوا در سایتتان به هیچ عنوان، باز هم دارم می گویم به هیچ عنوان؛ یعنی این را آنقدر گفته ام که خودم خسته شده ام URL آن صفحه را نباید تغییر داد.

وقتی URL تغییر می کند تمام رنک آن صفحه از دست می رود؛ و انگار یک صفحه تازه متولد شده ما داریم که باید برود رنک بگیرد.

پس این نکته فراموش نشود و یک جایی یادداشت کنید موقع به روز رسانی، به جای بروزرسانی، نابود نکنید.

موفق و پیروز باشید.

 

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *