محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

آدرس سایت با www یا بدون www؛ کدام نسخه برای سئو سایت بهتر است؟ در زمان طراحی سایت بسیاری از مشتریان و کارفرمایان نسبت به این مسئله غافل هستند و هیچ اهمیتی به نوع باز شدن سایتشان نمی دهند و مهم ترین مسئله این است که حتما یک ورژن از آدرس سایت انتخاب شود و مهم ترین مسئله این نیست که با کدام یک از ورژن ها یعنی استفاده از www یا بدون www سایت باز شود.

خب شاید در ابتدای کار بسیار بی معنی باشد و حتی خنده دار که چرا اصلا این مسئله مهم است و حتما باید تکلیف را مشخص کنیم و سریع به سراغ سئو سایت و افزایش ترافیک سایتمان برویم.

 

به نظر شما از نظر تکنیکال دلیلی برای وجود www در آدرس سایت وجود دارد خیر فقط فقط مسئله این است که توافق شده تا از این پیشوند برای سازماندهی و یکسان سازی تمامی نام های میزبان برای استفاده از یک پروتکل می باشد. برخی از مرورگرها نیز آدرس سایت با www را باز می کنند و به صورت خودکار این اتفاق می افتد و در مرورگرهای edge و Firefox با فشردن همزمان کلیدهای ctrl و enter پیشوند http://www و پسوند com. به انتهای آدرس صفحات اضافه می شود.

متن ویدیو استفاده از w یا بدون w در تمامی سایت ها

یکی از دوستان تماس گرفته بود و می گفت که من یک ارور در جی تی متریکس دیدم به عنوان اینکه ریدایرکت ۳۰۱ شما انجام نشده است.

از او پرسیدم که تو قبل از اینکه این ارور را در جی تی متریکس ببینی در جای دیگر با آن برخورد نکردی؟سرچ کنسولت را چک نمیکنی؟

مشکلش را حل کردیم اما برایش سوال بود که سایت من که به چهار مدل باز میشد که باکلاس تر بود! مشتری هر طور سرچ میکرد سایت من بالا می آمد.

گفتم: آره با کلاس تر بود اما به هیچ عنوان رنگ نمیگیری.

یادتان باشد اگر این اتفاق بیوفتد ما چهار سایت داریم با یک محتوا و باعث میشود به هیچ عنوان رنک نگیریم و اگر هم بگیریم مقدار خیلی کمی رنک میگیریم.

حالا باید چکار کنیم؟

باید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنیم که اگر مخاطب با w یا بی w، با http و یا با https سرچ کرد، برود روی https و چون سایت ما ssl دارد همه ی لینک ها به آن سمت می رود و در نتیجه یک سایت داریم با یک محتوا.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *