آموزش لینک سازی وبلاگ,لینک سازی در بلاگ,لینک سازی در وبلاگ
محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۹/۰۶

لینک سازی در بلاگ یکی از رایج ترین روش های لینک بیلدینگ بوده و هست؛ اما در سال های اخیر ارزش آنها کاسته شده ولی همچنان ارزشمند هستند. خب این روش را هم می توان در لینک سازی کلاه خاکستری دسته بندی کرد گر چه هرگونه لینک سازی غیر طبیعی را در دسته کلاه سیاه قرار می دهند اما خب عرف است دیگر!

لینک بیلدینگ بخش مهمی از سئو می باشد و حدود ۳۰ درصد از ۱۰۰ سئو را به خود اختصاص داده است. من قصد دارم یکی از روش های رایگان لینک سازی را در این مقاله بررسی کنیم. خب سرویس های بلاگ دهی ایرانی و خارجی زیادی وجود دارد و هر کدام ویژگی های خاص خودشان و ما باید این بلاگ ها را برای طبیعب سازی در کنار هم داشته باشیم.

پس اولین و مهم ترین مسئله در هرگونه لینک سازی، طبیعی جلوه دادن مسئله است که گوگل به این که خودتان به صورت مصنوعی لینک سازی کرده اید شک نکند. خب با خودتان می گویید خب شک کند در نهایت بعد از افت رتبه استراتژی ام را تغییر می دهم اما می خواهم بگویم اولا جریمه می شوید یا حتی در آن عبارت کلیدی پنالتی شوید و گوگل به صورت کامل در آن عبارت اعتمادش را از دست بدهد و نتوانید به رنک خود بازگردید. مسئله مهم تر اینکه شما برای رنک گرفتن در نتایج جستجوی گوگل زمان و هزینه ای را صرف کنید که با بی احتیاطی در یک بخش از سئو تمام آن را به باد می دهید!

 

حالا با اینهمه دردسر و داستان می خواهیم بلاگ بسازیم و بک لینک بگیریم زیرا رایگان و با کمترین هزینه می توانید رپورتاژهای نسبتا خوبی را برای ساییتان بسازید.

 

خب در ادامه ناگفته هایی از آموزش لینک سازی در وبلاگ را به شما خواهم گفت همراه من باشید.?

 

نکات بی نظیر لینک سازی در بلاگ ها

  1. از هر سرویس بلاگ دهی فقط یک بلاگ برای خودتان بگیرید و بسازید چرا که آی پی های متفاوتی داشته باشند و گوگل کمتر به این بک لینک ها شک کند.
  2. نام های متفاوتی برای بلاگ های مختلف بسازید گراززنام برند و یا حتی نام های مشابه استفاده کنید گوگل به راحتی متوجه ساختگی بودن بلاگ های شما می شود کما این که دلیل اصلی گوگل برای کم ارزش کردن لینک های بلاگی همین مسئله مصنوعی بودن آنهاست.
  3. سعی کنید هر بلاگ بخشی از حوزه فعالیت سایت اصلی را پوشش دهد و تمام بلاگ ها در یک موضوع خاص نباشند.
  4. در هر مطلب بلاگ، لینک سازی نکنید و آن هم فقط به سایت خودتان! به نظرتان طبیعی است که یک بلاگ فقط فقط به یک سایت مشخص لینک دهد و هیچ نامی از سایت های دیگر و لینک خروجی دیگری داشته باشد؛ خب قطعا خیر و شما باید به سایت های معتبر خارجی حوزه خودتان هم لینک بدهید.
  5. در بلاگ هایی که بخش ادامه مطلب دارند لینک سازی را در بخش ادامه مطلب انجام دهید؛ چرا اگر در قسمت بالایی این کار را انجام دهید تعداد لینک خروجی از اصلی آن وبلاگ بسیار زیاد می شود و ارزش آنها به شدت کاهش می یابد.
  6. تعداد کلمات محتواهای هر پست را به حداقل ۵۰۰ کلمه برسانید زیرا متن زیر ۵۰۰ کلمه واقعا ارزش خاصی ایجاد نمی کند که از آن هم لینک بگیریم. همانطور که می دانید حداقل محتوا برای یک صفحه از سایت ۳۰۰ کلمه می باشد اما به نظر شما با نوشتن سرسری یک محتوای کوتاه ۳۰۰ کلمه به آن نتیجه مطلوبی که در ذهنمان داریم میرسیم! به نظر من خیر.
  7. همه لینک ها را فالو دریافت نکنید و به سراغ بلاگ هایی با لینک نوفالو هم بروید.
  8. لینک سازی را ربات گونه انجام ندهید به این صورت که در تایم های مشخص شروع به لینک سازی کنید و در همه بلاگ هایتان لینک بسازید.
  9. سئو محتوا را در بلاگ هایتان رعایت کنید. چرا؟ خب باید محتوای شما از نظر گوگل مناسب باشد تا رنکی به آن بدهد و شما با لینکی که برای خود می سازید مقداری از آن را به سایت خود انتقال دهید.

 

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *