بازاریابی کامنت,بازاریابی محتوا,کامنت مارکتینگ
محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۹/۰۶

کامنت مارکتینگ بخشی از بازاریابی محتواست که یکی از موفق ترین سایت هایی که از این نوع استفاده کرده است؛ دیجی کالا می باشد. به خاطر دارید چندبار برای خرید کالا به سایت دیجیکالا یا سایت های دیگر سر زده اید و بعد از دیدن ویژگی های محصول به سراغ نظرات کاربران می روید.

الان با خودتان می گویید که مگر کسی هست که هنوز کامنت بگذارد و اصلا به کامنت ها توجه کند بله هستند؛ اما تعداد آنها کاهش یافته و دیدگاه های عمیق و باارزش تعدادشان کمتر شده است. این نوع بازاریابی بسیار برای جلب اعتماد کاربران مهم است مثلا همین لندیگه آموزش تولید محتوا چقدر کامنت دارد و مخاطب در صفحه احساس تنهایی نمی کند.

بازاریابی دیدگاه یا Comment Marketing باعث افزایش ترافیک و بهینه سازی بهتر سایت می شود که در نهایت به فروش بیشتر ختم می شود. خب حالا به سراغ تعریف دقیقی از کامنت مارکتینگ و عملکرد آن و نکات بسیار مهم ساختار کامنت می پردازیم.

بازاریابی کامنت,بازاریابی محتوا,کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی کامنت یعنی با کامنت نویسی در سایت دیگران و گرفتن کامنت ار کاربران در سایت خودمان؛ به معرفی بیشتر برند، ایجاد تعامل با کاربران، افزایش اعتماد به برند می پردازیم که در نهایت باعث افزایش نرخ تبدیل و فروش در سایت می شود.

توجه کنید که کامنت نویسی در سایت دیگران فقط برای دریافت بک لینک نیست در سال ۲۰۲۰ دیگر بک لینک های کامنتی ارزش زیادی ندارند اما اگر امکان لینک دادن بود اینکار را انجام می دهیم ولی هدف اصلی ما از این کار بک لینک نیست!

در ضمن هر چقدر ساخت بک لینک راخت و آسان باشد همانقدر هم از ارزشش کم می شود چرا که تمام رقبای شما هم به آن بک لینک دسترسی دارند.

پس تا این جای کار متوجه شدیم که در کامنت نویسی اصل برای افزایش ارزش در مطلب است و نمی خواهیم یک کامنت اسپم بنویسیم و بود و نبود کامنت ما مهم نباشد. کامنتی ارزشمند است که اگر حذف شود مطلب مهمی از صفحه کم می شود.

چرا کامنت نویسی برای نویسنده مهم است؟

  • مهم ترین دلیل این است که شما با مطالعه هر کامنت متوجه درک مخاطب از مطلب خود می شوید. اینجا یاد جمله بسیار عالی از انیشتین می افتم که می گوید اگر چیزی را به سادگی نمی توانی توضیح دهی یعنی روی آن تسلط ندارید. در نتیجه با کمترین هزینه و زمان؛ میزان قدرت انتقال مضمون خودتان را از مطلب به مخاطب می سنجید.
  • شما نمی دانید که مخاطبان شما از چه لحن و سبکی خوششان می آید با این کم کم به یک سبک ایده آل برای مخاطبان خود می رسید.
  • زمانی که کامنت ها را مطالعه می کنید متوجه می شوید که دغدغه اصلی مخاطب چیست آیا با محتوای کاربردی تر راحت تر است یا باید محتوا کامل علمی باشد.
  • انتقادپذیر می شوید و صبرتان افزایش می یابد و یاد میگیرید که چگونه باید نظرات منفی و حتی غیرقابل انتشار چگونه برخورد کنید.
  • اگر مبحثی که بسیار مهم بوده و شما آن را تشریح نکردید می توانید با استفاده از بخش نظرات متوجه آن شوید و مطلب خود را بروزرسانی کنید.
  • در آخر میزان دقت کاربرانتان و قشری که با شما می خواهند تعامل کنند را به خوبی می شناسید.

تاثیرات کامنت مارکتینگ بر روی سئو سایت و فروش

منشن بدون لینک(Linkless Mention)

در چند سال اخیر گوگل اهمیت بک لینک ها را کاهش داد و تمرکزش را بیشتر بر روی برندینگ و به اصطلاح صحبت هایی که د مورد برند شما میشد؛ گذاشت. به عنوان مثال وبین سئو را در کنار سایت های معروف سئو چقدر نام میبرند و یا اینکه هر مطلبی که حرف آموزش سئو می شود وبین سئو جایگاه خاص خودش را دارد. شما می توانید در بخش کامنت محتواهای مرتبط از این مسئله استفاده کنید و شروع به ساخت بک لینک های بدون لینک کنید.

کاربران بیشتری شما  را در گوگل جستجو می کنند

تصور کنید وقتی که در فضای وب مدام از شما صحبت می شود خب نتیجه اش جستجوی برند شما در گوگل است و همین مسئله باعث اعتماد بیشتر گوگل به شما می شود. بسیاری از کاربران با اینکه سایت برند مورد نظر خود را می شناسند اما همچنان نام برند را در گوگل جستجو می کنند.

قند عسل ترین اتفاق بروزرسانی محتوا با کامنت نویسی

خب بارها نمونه های موفق از بروزرسانی محتوا را برای شما بازگو کرده ام که در تصویر زیر هم می توانید ببینید که با بروزرسانی محتوا چه اتفاقات شگفت انگیزی رخ می دهد.  حالا کامنت ها هم بخشی از محتوا هستند و اگر پاسخ های درست و کامل کننده محتوای اصلی بدهیم در حقیقت محتوا را به بهترین شکل بروزرسانی کرده ایم.

کامنت نویسی,بازاریابی کامنت,بازاریابی محتوا

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *