محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

کلمات کلیدی و چگونگی استفاده از آنها نقش مهم و اسای در سئو سایت دارد. به هر میزان که اطلاعات شما از آنها بیشتر باشد؛ می توانید در زمینه سئو و تحقیق کلمه کلیدی، بهینه تر عمل کنید. در تعریف عبارات کلیدی باید بگوییم که؛ همان کلیدواژه هایی هستند که کاربران در انواع موتورهای جستجو تایپ می کنند تا به نتیجه موردنظر خودشان برسند.

در هر صفحه از سایتتان نیز شما باید لیست کلمات کلیدی را به کار ببرید تا کاربران از طریق آنها به سایت شما انتقال داده شوند.

دلیل اهمیت کلمات کلیدی

عبارت های کلیدی، همان موضوعی است که کاربر به دنبال می گردد و همان چیزی است که باعث شده تا سایت شما را باز کند!

شما باید این قابلیت را داشته باشید که؛ در موضوعات مختلف بتوانید نمونه کلمات کلیدی مرتبط به فعالیت و یا بیزنس خودتان را شناسایی و بدست آوردید. بعد از این مرحله باید بر اساس آنها تولید محتوا سئو شده را شروع کنید. یادتان نرود دریافت لینک و بازدید مستقیم از گوگل از اهداف اصلی سئو سایت می باشد.

به جرات می توان گفت که تحقیق و پیدا کردن کلیدواژه های موثر، از اولین گام های سئو می باشد. فرآیند سئو و بهینه سازی بدون آنها عبث و بی نتیجه خواهد بود.

در جستجوی کلمات کلیدی ابزار تحقیق کلمه کلیدی رایگان و کاربردی زیادی را می توانید در اینترنت پیدا کنید. با استفاده از آنها به راحتی در هر زمینه ای پرجستجو ترین را به نمایش گذاشته می شود.

انواع کلمات کلیدی

یک کلمه کلیدی می تواند خود شامل چند واژه باشد مانند “آموزش سئو سایت”.  سه نوع کلید واژه داریم:

  • short tail (کوتاه)
  • mid tail (متوسط)
  • long tail (طولانی)

در ادامه به معرفی و بررسی انواع کلمات کلیدی سئو شده بر اساس طول می پردازیم.

انتخاب کلمات کلیدی سئو,جستجوی کلمات کلیدی,کلمات کلیدی

کلمه کلیدی short tail یا کوتاه

نوع اول شامل یک یا دو کلمه است. هدف کاربر را به خوبی مشخص نمی کنند و دامنه سرچ زیادی را شامل می شود. مانند “سئو” یک مطلب کلی خود می تواند شامل زیر مجموعه های زیادی باشد را در بر می گیرد.

مثال: “سمنو” یک short tail است که مفهمو کلی دارد و مشخص نیست که کاربر به دنبال چیست؟ خواص سمنو، طرز تهیه سمنو، تاریخچه سمنو و …

کلمه کلیدی mid tail یا متوسط

در این حالت جزئیات بیشتری از مفهوم و هدف کاربر مدنظر است اما هدف اصلی نمی باشند.

کلمه کلیدی long tail یا طولانی

دراین نوع هدف کاربر کاملا مشخص می باشد. این عبارت معمولا ۳ تا ۵ کلمه ای است و جزئیات بیشتری را بیان می کند. رقابت کمتری نیز برای این مدل وجود دارد و می توانید با تمرکز بر آنها به رتبه خوبی برسید. در نمودار زیر به خوبی جایگاه استفاده از هر یک نمایش داده شده است و نرخ تبدیل هر یک نمایش داده شده است.

کلمات کلیدی چیست,کلمات کلیدی سئو,لیست کلمات کلیدی

متن ویدیو انواع عبارت های کلیدی

سلام وقت بخیر، من محمد نصیری هستم مدرس و محقق سئو. امروز می خوام تو این ویدیو انواع عبارت های کلیدی را با همدیگه بررسی کنیم و یک بار برای همیشه تمام عبارت های کلیدی ها را بشناسیم.

خب عبارت کلیدی ها سه نوع مختلف دارند.

Short tail  یا همان عبارت کلیدی head

Mid tail و Long tail

همان عبارتی که شماها بارها و بارها در وب فارسی شنیدید و دیدید که می گویند دم بلند، عبارت کلیدی دم بلند.

عبارت کلیدی دم بلند خوب یک چیزی هست که آمدند از روی ترجمه گفته اند یعنی عبارت کلیدی طولانی.

پس چی داریم: عبارت کلیدی head یا  short tail, mid tail , long tail

یک نموداری است. خب این نمودار روی در این عکس ببینیم. وقتی که شما از این نمودار دارید استفاده می کنید. نرخ تبدیل در عبارت کلیدی های طولانی بیشتر است. یعنی چی؟ یعنی هدفمندتر هستند.

شما می توانید عبارت کلیدی های طولانی را به این شکل استفاده بکنید.مثلا آموزش سئو عبارت کلیدی short tail شما باشد. آموزش سئو سایت عبارت کلیدی Mid tail تان و آموزش سئو سایت وردپرس عبارت کلیدی Long tail شما است. اینجا هدف آموزش سئو است. ولی اینجا هدف آموزش سئو سایت های وردپرسی است.  کاملا هدفمندتر از آن عبارت کلیدی است.

درسته جستجو شاید کمتر باشد اما هدفمندتر است، نرخ تبدیل بیشتر است. پس سه نوع عبارت کلیدی داشتیم. حتما کاغذ و قلم همراهتون باشد. این سه نوع را یادداشت کنید. عبارت کلیدی های حوزه خودتان را بنویسید و آنهایی را که نیاز دارید که استفاده کنید را دسته بندی کنید و براساس نکاتی که گفتم بنویسید. موفق وپیروز باشید.

 

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *