رقص گوگل
ثنا شاه محمدی
زمان انتشار مقاله ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

رقص گوگل، گوگل دنس (Google Dance) را نمی توان جزء الگوریتم های اصلی و مهم گوگل در نظر گرفت ولی با توجه به شیوه کارکرد آن که همان جابه جایی رنک ها و سایت ها است، می توان آن را بخشی از الگوریتم های گوگل دانست.

نتیجه تمامی این بازی ها این است که بهترین خروجی و رتبه بندی به کاربر نمایش داده شود. در ادامه به برخی از سوالات و نکات مبهم در این زمینه پاسخ می دهیم.

مهمترین نکته ای که باید در مورد آن بدانیم شیوه عملکرد است تا بتوانیم ساختار سایتمان را در برابر آن آماده سازیم.

عملکرد گوگل دنس

بعضی از افراد بر این باورند که گوگل این رقص را در همان بازه زمانی اولیه اجرا می کند و برخی دیگر نه، معتقدند که بخشی از الگوریتم اصلی موتورهای سرچ هستند که همیشه در حال اجراست.

وقتی یک وب سایت جدید بارگذاری می شود، در ابتدا رتبه می گیرد و صفحات جستجو نمایش داده می شود تا عکس العمل کاربران را نسبت به آن متوجه بشود. این ری اکشن ها را از تعداد کلیک ها، مدت زمان حضور در آن سایت، نرخ پرش و … متوجه می شود. ربات ها تمامی این فاکتورها را دقیقا بررسی می کنند و در نهایت بعد از پایان دوره دنس اگر مورد اقبال قرار گرفته بود به رتبه های بالاتر می رود و یا همین رنک اش تثبیت می شود و در غیر این صورت تنزل رتبه می گیرد.

مبنای google حضور شایسته هاست و هدف اصلی همان رضایت کاربر است.

این رقص بازی گوگل چقدر ادامه دارد؟

اصلا نمی توان عدد دقیقی را اعلام کرد، می تواند چند روز تا چند ماه به درازا بکشد. حتی اگر گوگل دنس را دائمی بدانید به نفع شماست؛ زیرا اگر از رتبه فعلی تان ناراضی هستید، بیایید یک تغییر اساسی در محتوای سایت ایجاد کنید آن وقت با کمی صبر می بینید که چطور ارزش تان افزایش یافته و به نتایج اولیه گوگل رسیده اید.

رسیدن به رتبه های اول گوگل کار چندان دشواری نیست مساله این است که بتوانید آن جایگاه برای خودتان حفظ کنید.

google dance,الگوریتم رقص گوگل,رقص گوگل

گوگل دنس بیشتر روی کدام سایت ها تاثیر می گذارد؟

برای این سوال پاسخ واضحی نمی توان داد زیرا اطلاعات دقیقی موجود نمی باشد؛ اما براساس تجربه، سایت های زیر بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.

  • آن هایی که تازه بارگذاری شده اند و در حال پیشرفت هستند.
  • سایت هایی که محتوایی با کلمه کلیدی جدید و در حوزه کم رقابت منتشر کرده اند.
  • وب سایتی که ساختار بک لینک سازی آن سریع و انفجاری است.

رتبه گرفتن در google dance چگونه است؟

بهترین جواب برای این سوال، تحلیل و آنالیز است. باید حواستان کاملا جمع باشد و رقبای خود را رصد کنید و کمبودها و نقاط مثبت و منفی خودتان را شناسایی کنید و بعد از آن با روش های زیر اعمال کنید.

  • عنوان های خاص، یونیک و توجه برانگیز بنویسید.
  • از تگ توضیحات غافل نشوید.
  • لینک داخلی بسازید تا ارتباط بین صفحات به خوبی برقرار شود.
  • رضایت کاربر باید همیشه اولین فاکتور در تولید محتوا باشد.
در زمینه تحلیل و آنالیز ابزارهای متنوعی وجود دارند که برترین آن ها گوگل وبمستر تولز و گوگل آنالیتیکس هستند.

چرا سایت من از گوگل دنس خارج نمی شود؟

این وضعیت نشان دهنده این است که در آن حوزه رقابت یکسان است و تقریبا همه در یک سطح قرار دارند. در این شرایط باید یک سری چالش های سختی صورت بگیرد تا نفر یا نفرات برتر انتخاب شوند. پس مسلما زمان زیادی می برد مگر اینکه شما به عنوان یک سئو کار حرفه ای بتوانید با یک حرکت جنجالی و هوشمندانه برگ برنده خود را رو کنید و رتبه برتر را نصیب خود کنید یا به اصطلاح از آب گل آلود ماهی بگیرید.

این شرایط به شما می گوید که هنوز در این حوزه رقابتی با این کلمات کلیدی هیچ کس نتوانسته رضایت مخاطبان و همچنین گوگل را بدست آورد.

سخن وبین سئو

با خواندن این مقاله دیگر با مفهوم الگوریتم رقص گوگل آشنا شده اید و زمانیکه پنل ابزار گوگل وبمستر و یا گوگل آنالیتیکس را باز می کنید از این بالا پایین شدن تعجب نمی کنید و نگران نمی شوید. می دانید که یک پروسه طبیعی است و باید طی شودو مدت زمان آن بستگی به هوشمندی خودتان دارد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *