محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۷/۱۶

سئو اینستاگرام، یا به عبارت دیگر سئو اینستاگرام برای گوگل، راهکاری برای افزایش بازدید اکانت و فالوور، افزایش بازدید سایت و در نهایت فروش روزافزون محصولات شما می باشد. در دنیای دیجیتالی و برندی امروز، شبکه های اجتماعی و به خصوص فضای اینستاگرام به دلیل جذابیت زیادی که دارند؛ و همچنین تعداد بالای کاربران آن، تاثیر به سزایی در رونق و افزایش کسب و کار دارند. در صورتی که؛ راهکارهای اصولی استفاده از این امکانات را بدانید به راحتی شاهد موفقیت و سیر صعودی فروشتان خواهید بود. پس مثل همیشه با وبین سئو همراه باشید تا این مبحث شیرین را با هم یاد بگیریم.

در تصویر زیر ابتدا تمامی بخش های یک پیج یا اکانت اینستاگرام به همراه مشخص نمودن آیکن ها، توضیح داده شده است.

افزایش سئو اینستاگرام,بالا بردن سئو اینستاگرام,سئو اینستاگرام

نکات طلایی برای افزایش سئو اینستاگرام

۱- نوع اکانت و نام کاربری

اولین نکته برای بالا بردن سئو اینستاگرام، این می باشد که حتما اکانت خود را در حالت Public قرار بدهید. از نام کاربری مانند یک کلمه کلیدی اصلی استفاده می شود پس باید سعی نمایید که کوتاه، خوانا و یکتا باشد. نام کاربری تان باید بدون هیچ کلمه بی ربط و نمادهای خاص باشد. حتما آن را به صورتی انتخاب کنید برای همه طیف خوانندگان قابل فهم باشد.

بهترین راه حل انتخاب یک Title مناسب این است که؛ خودتان را جای مشتری قرار بدهید و ببینید که چه کلماتی را سرچ می کند. آموزش تولید محتوا اینستاگرام می تواند در این زمینه کمک کننده شما باشد.

۲- استفاده کردن از کلمات کلیدی در Bio

برخی پارامترهای سئو اینستاگرام در گوگل مانند همان سئو سایت می باشد مثل Title و Description. بیو یا بایو اکانت معادل همان Description سایت می باشد. این یک بخش اساسی برای استراتژی بهینه سازی حساب کاربری شما می باشد. در بیوگرافی باید کلمات کلیدی مرتبط اصلی و ثانویه را قرار بدهید. اما حواستان باشد که بیش از حد نباشد و خوانایی خوبی نیز داشته باشد.

این بیوگرافی یا توضیحات به مانند یک چراغ راهنما برای شما عمل می کند و باعث می شود مشتریان شما را پیدا کنند. که اگر اصولی آن را بهینه کنید؛ صفحه تان در لیست برتر نتایج جستجو قرار می گیرد.

۳- به کاربردن کلمات کلیدی در کپشن

کپشن هر پست شما علاوه بر اینکه باید شامل نام و نام خانوادگی تان باشد، حتما باید در آن کلید واژه های اصلی را نیز قرار دهید و در ضمن باید آنها را طوری بچینید که به صورت تصادفی به نظر برسند.

از بهینه سازی و مناسب نوشتن کپشن پست ها غافل نشوید. در صورتی که تایم و دانش این کار را ندارید حتما با شرکت های متخصص همکاری داشته باشید و مدیریت پیج خود را به آن ها بسپارید.

۴- استفاده از هشتگ مرتبط

سئو اینستاگرام چیست,سئو اینستاگرام در گوگل,سئو برای اینستاگرام

برای اینکه هشتگ های خوبی را پیدا کنید راهکار زیر به شما پیشنهاد می شود.

ابتدا رقیب های خود را شناسایی کنید و آن ها را رصد کنید و ببینید که از چه هشتگ هایی معمولا استفاده می کنند. سپس باید یک لیست از پرکاربردترین آنها آماده کنید و در پست های خود آن ها را بنویسید.

فرمول استفاده از هشتگ ها در تصویر زیر به راحتی قابل مشاهده است.

سئو پیج اینستاگرام,سئو سازی اینستاگرام,افزایش سئو اینستاگرام

۵- تنظیم یک برنامه کاری مشخص

از نظر منطقی به جهت افزایش سئو اینستاگرام، مدیریت مشخص و به روز و منظم؛ به عنوان یک قانون مشخص و نانوشته می باشد. یک برنامه و زمان بندی مشخص را تهیه نمایید و بر اساس آن پست هایی را انتشار بدهید که از نظر محتوا، تصویر، هشتگ و شرح تصاویر بسیار عالی و بهینه باشند. همه این موارد نیاز به صرف زمان و برنامه ریزی دقیق دارد. این کاری نیست که در یک شب به سرانجام برسد.

شما اول باید بدانید که چه می خواهید و یک استراتژی فروش برای خود تهیه نمایید. سئو سازی اینستاگرام ارتباط مستقیمی با نوع پست ها و کیفیت آنها و صد البته یک برنامه زمانبدی مشخص دارد.

متن ویدیو اینستارو سئو کن!

به نظرتون اکانت اینستاگرام را می شود سئو کرد؟

چند تا راهکار دارد که می توانید اکانت اینستاگرام تان را نیز سئو کنید. حتما با خودتان می گویید که چرا باید دیگر سایت بزنم، وقتی که می توانم اکانت اینستاگرام را سئو کنم. ببینید اکانت اینستاگرام و پروفایل اینستاگرام، خیلی نمی تواند با عبارت های سطح بالا و پر رقابت، بیاید رقابت کند و جایگاه سایت را برای تان بگیرد. اما می توانید به عنوان برند شخصی، به عنوان مثال سرچ بزنید محمد نصیری، می توانید به اکانت من دسترسی داشته باشید. همین مساله کافی است برای اکانت هایی که شخصی اند و دوست دارند که بقیه به اینستاگرام شان از طریق گوگل دسترسی داشته باشند.

اولین راهکار و اولین نکته این است که؛ اکانت اینستاگرام تان را Public کنید. اکانت های Private هیچ کدام در گوگل نمایش داده نمی شوند، چه برسد که بخواهیم آنها را سئو نیز بکنیم. نکته دوم این است که؛ Title خوبی برای اکانت اینستاگرام تان بنویسید.

بخش Title  همان username هست که در اینستاگرام شما از آن استفاده می کنید. می توانید عبارت کلیدی به علاوه برندتان را بزنید. به عنوان مثال، من خودم زدم محمد نصیری، محقق سئو و یا کارشناس سئو. هر کسی می تواند در کنار اسمش و یا در کنار برندش از عبارت کلیدی اش استفاده کند.

می توانید بزنید آموزش سئو با برند و می توانید عبارت کلیدی بلندتر انتخاب کنید. قطعا خوب وقتی که من بزنم آموزش سئو در گوگل بالا نمی آیم؛ اما در اینستاگرام با عبارت آموزش سئو در سرچ ها بالا می آیم و این نیز خوب است برای اکانت اینستاگرام تان.

سومین نکته یا سومین راهکار، از بخش Bio اینستاگرام تان به عنوان Meta Description استفاده کنید. Meta description همانطور که می دانید ۱۶۰ کاراکتر است و bio نیز تقریبا همین تعداد کاراکتر است. شما می توانید از این بخش برای به کاربردن عبارت کلیدی در متن استفاده کنید.

آخرین نکته و یکی از نکاتی که خیلی نیازی نیست انجام بدهید اما می توانید این کار را انجام بدهید. برای اکانت اینستاگرام تان هم لینک سازی کنید. این لینک سازی باعث می شود که ارزش آن صفحه روز به روز بیشتر بشود.

امیدوارم که از این نکات استفاده کنید و بتوانید اکانت خودتان را برای موتورهای جستجویی مثل گوگل، بهینه سازی کنید. موفق و پیروز باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *